Blog
HTML NEDİR?

HTML NEDİR?

HTML, bir programlama dili olarak tanımlanamaz. Zira HTML kodlarıyla kendi başına çalışan bir program yazılamaz. Ancak bu dili yorumlayabilen programlar aracılığıyla çalışabilen programlar yazılabilir. Programlama dili denilememesinin nedeni tam olarak budur. Temel gereği yazı, görüntü, video gibi değişik verileri ve bunları içeren sayfaları birbirine basitçe bağlamak, buna ek olarak söz konusu sayfaların web tarayıcısı yazılımları tarafından düzgün olarak görüntülenmesi için gerekli kuralları belirlemektir. HTML kodunu web tarayıcıları okur, yorumlar ve görsel hale dönüştürürler, dolayısıyla aynı HTML kodunun farklı tarayıcılarda farklı sonuç vermesi olasıdır. CSS ve JavaScript ile beraber kullanıldığında HTML vasıtasıyla görsel ve dinamik web siteleri yaratılabilir.

Blog
CSS NEDİR?

CSS NEDİR?

Amacımız güzel çalışan bir web sitesinin yanında aynı zamanda hoş bir tasarımdır.İngilizcesi Cascading Style Sheets olan yani Basamaklanmış Stil Katmanları anlamına gelen CSS dili HTML ve JavaScript ile birlikte temel web teknolojileri arasında bulunan dilimiz sayfalarımıza zengin bir tasarım kabiliyeti sunar.

Blog
REACT NATİVE NEDİR?

REACT NATİVE NEDİR?

React Native çok platformlu Android ya da İOS uygulamalarının geliştirilmesini sağlayan bir mobil uygulama geliştirme yazılım çerçevesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde artık internet üzerinden tek bir tıkla pek çok hizmeti almak son derece mümkündür.